Претрес во дом на велешанец и одземени марихуана и куршуми

Објавено на 18 ноември, 2021 во 12:08

Полициски службеници на Сектор за внатрешни работи Велес, во вторникот, 16 ноември, во 10:00 часот го лишеле од слобода триесет и две годишниот П.Т од Велес.

-При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и куршуми калибар 14,5 мм, соопштија од Министерство за внатрешни работи.

Велешанецот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.