Приведени двајца велешани, пронајдена марихуана

Објавено на 22 февруари, 2022 во 14:27

Полициски службеници од Полициска станица Велес ги лишиле од слобода Д.Ј и Л.Т двајцата на дваесет и осум годишна возраст од Велес. При контрола кај Л.Т била пронајдена и одземена марихуана, пишува во дневниот билтен на Министерство за внатрешни работи.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветeн поднесок.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.