Татко тешко ја повредил ќерката додека го паркирал своето возило во село Куманичево

Објавено на 27 октомври, 2022 во 14:52

Четириесет и три годишната Ј.Ч од село Куманичево се здобила со тешки телесни повреди откако нејзиниот татко, шеесет и седум годишниот Ц.Ч, ја удрил со возило. Според Сектор за внатрешни работи Велес, полициски службеници констатирале дека околу 16:30 часот во дворот од куќата во село Куманичево таткото додека го паркирал возилото ја удрил ќерката.

Повредите и биле констатирани во Општа болница Кавадарци а случајот го пријавиле од болницата вчера, 26 октомври, во 19:10 часот во Одделение за внатрешни работи Кавадарци.

Увид бил извршен од увидна екипа од Полициска станица Кавадарци.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.