Тепачка помеѓу малолетници во село Горно Врановци

Објавено на 14 март, 2023 во 11:18

Триесет и девет годишната А.М од село Горно Врановци, во Полициско одделение Чашка, вчера, пријавила дека нејзиниот малолетен син и нејзиниот малолетен внук во селото биле физички нападнати од неколку малолетни лица.

Портпаролот на Сектор за внатрешни работи Велес, Ристе Самарџиев, соопшти дека се работи на расчистување на случајот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.