Тепачка помеѓу малолетници во Велес

Објавено на 7 декември, 2021 во 10:32

Во Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, околу 18 часот било пријавено дека на улица „Наум Наумовски – Борче“ во Велес настанала тепачка помеѓу малолетници.

– Двајца малолетници биле физички нападнати од други двајца малолетници, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Се работи на расчистување на случајот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.