Тепачка во село Пепелиште, неготинско

Објавено на 18 јануари, 2022 во 11:25

Во Сектор за внатрешни работи Велес било пријавено дека во село Пепелиште, неготинско, по кратка расправија, настанала физичка пресметка помеѓу Л.С (51) и В.С (48).

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.