СВР Велес: Во изминатото деноноќие велешани го почитувале полицискиот час но 22 лица не носеле маска

Објавено на 6 април, 2021 во 11:51

eshtrthtr 234695

06.04.2021

Сектор за внатрешни работи Велес, за непочитување на уредбата за носење на лична заштита евидетира 34 лица. Од вкупниот број 22 лица не носеле маска во Велес, девет во Кавадарци и три во Неготино.

Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки.

За непочитување на забраната за движење за време на полициски час, полициските службеници не евидентирале ниту еден случај.

Стефани Манева 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.