Акциска контрола на моторцикли и евидентирани 50 лица кои не носеле маска

Објавено на 12 април, 2021 во 10:00

svr veles

12.04.2021

На подрачје на Сектор за внатрешни работи Велес, во период од 15:00 до 20:00 часот, вчера, била спроведена акциска контрола на моторцикли, при што се регистрирани вкупно 24 прекршоци. Од нив девет во Велес, девер во Кавадарци и шест лица во Неготино.

Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки.

Во текот на истиот ден за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирани се 50 лица од кои 18 во Велес и 32 во Кавадарци.
За време на полициски час, СВР Велес, нема евидентирано лица за непочитување на забраната за движење.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.