Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ZGAKcijasnaslovna

Во тревникот на паркингот кај главниот влез во зградата на ЈЗУ Општа Болница и покрај брегот спроти зградата на Хирушките амбуланти засадени се 30 садници со чемпрес. Садниците ги засадија дел од членовите на Работната бригада „Кочо Рацин“ на Здружението на граѓани „Акцијаши ветерани“ во неделата на 15 декември.

ZGAKcijashDelco

- Садниците ги добивме како донација од нашите пријатели од ЗГ „Кумановски акцијаши“ на средбата пред седум дена во Куманово откако таму присуствуваа и засадуваа садници членовите на Младинската работна бригада „Кочо Рацин“ од Велес. Дел од садниците со чемпрес ги засадивме во дворот на болницата во Велес а дел или 40 садници ги подаривме на Општина Чашка, рече Делчо Костов командант на акцијата.

ZGAKcijashDusko

 

ZGAKcijashBoreManev

ZGAKcijash3

По засадувањето на садниците, акцијашите и домаќините, поразговараа за наредни активности пиејќи чај.

ZGAKcijash2

Ова е втора акција на акцијашите во дворот на болницата.

ZGAKcijash1

Првата се одржа летото кога беше целосно исчистен од жбунови и трња задниот дел на Одделението за детски болести./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново