Контролирани и санкционирани 20 моторциклисти од полицијата во Велес

Објавено на 30 јули, 2020 во 12:41

soobrakajnapolicijanokeVeles fin

30.07.2020 

Вчера вечер од 20 часот до утринава до 2 часот траела контролата на сообраќајната полиција на Секторот за внатрешни работи во која се контролирале и санкционирале моторциклисти.

Дваесет моторциклисти направиле сообраќајни прекршоци.

Граѓани на Велес во изминатиов период постојано и се жалеле на Општина Велес за неподносливата бука што околу полноќ и во раните утрински часови им го ремети сонот.

Освен во Велес, сообраќајната полиција ноќеска контроли реализирала и во Кавадарци каде биле регистрирани и санкционирани 27 моторциклисти додека пет во Неготино./С.А

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.