Велешанец физички ја нападнал и извршил обљуба врз својата поранешна девојка

Објавено на 3 мај, 2022 во 14:34

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес во текот на вчерашниот ден го лишеле од слобода дваесет и пет годишниот К.П од Велес.

– Поради сомнение дека на 01.05.2022 физички ја нападнал и извршил обљуба врз неговата поранешна 26-годишна девојка, соопшти Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес.

К.П бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.