Велешанец физички ја нападнал својата сопруга а потоа и синот

Објавено на 22 септември, 2022 во 12:19

Шеесет и четири годишниот Т.Т во семејниот дом по кратка расправија физички ја нападнал својата сопруга по што се степал и со неговиот триесет и седум годишен син В.Т.

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, денеска, ги лишеле од слобода Т.Т и неговиот син В.Т.

Од Сектор за внатрешни работи информираат дека двајцата се приведени во полициска станица и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.