Велешанец влегол во куќа и украл повеќе предмети

Објавено на 26 септември, 2022 во 10:35

Дваесет годишниот М.Д од Велес се сомничи дека сторил кривилно дело „тешка кражба“. Тој во период од 23 до 25 септември, со употреба на алат влегол во куќата на осумдесет и две годишниот Ш.Е од Петровец којашто се наоѓа на улица „Стеван Боегоев“ и украл повеќе предмети.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека М.Д во текот на вчерашниот ден од страна на полициски службеници е лишен од слобода и приведен во полициска станица. Дел од одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.