Во Општа болница Велес се лекуваат 24 ковид пациенти

Објавено на 20 мај, 2021 во 15:15
Модуларна болница во Велес

Испишани шест пациенти како оздравени со по еден негативен тест во текот на денешниот ден. Вкупно 24 пациенти се хоспитализирани во велешката болница од кои само 15 се потврдени позитивни и девет пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 12 ковид пациенти, соопшти потпаролката д-р Елеонора Јованова.

Најголем број од ковид пациентите се лекуваат во Модуларната болница 13, во Инфективно одделение се лекуваат осум и во Интерно одделение тројца пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.