Во велешка болница 15 ковид пациенти на кислородна поддршка

Објавено на 7 декември, 2021 во 10:40

Во ЈЗУ Општа болница Велес вкупно се хоспитализирани 31 ковид пациенти од кои 18 се потврдени позитивни, еден пациент е сомнителен и 10 пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

-Во изминатите 24 часа примени се двајца пациенти на болничко лекување. Од хоспитализираните пациенти 15 се на кислородна поддршка, соопшти портпаролката на велешка болница, д-р Елена Левкова Ќулумова.

На Инфективно одделение се лекуваат 25 пациенти и на Интерно Б одделение шест пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.