Во велешка болница се лекуваат девет ковид пациенти

Објавено на 19 мај, 2022 во 14:07

Во ЈЗУ Општа болница Велес вкупно се хоспитализирани девет ковид пациенти од кои еден пациент е сомнителен и осум пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

-Од болничките пациенти на Инфективно одделение се лекуваат двајца негативни пациенти и на Интерно одделение седум од кои еден е сомнителен, соопшти д-р Елена Левкова Ќулумова портпаролка на велешка болница.

На кислородна поддршка е еден пациенти.

Во велешка болница има 48 слободни болнички кревети.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.