Во ФК„Борец“ на крајот од првенството задоволни (ФОТО)

Објавено на 16 мај, 2021 во 18:46
Фотографија од крајот на натпреварот во Струмица, помеѓу ФК„Академија Пандев“ и ФК „Борец“

Заврши првенството на првата македонска  фудбалска  лигa ФК „Борец“ на крајот е осми.       

Фотографија од натпреварот во Струмица помеѓу ФК „Академија Пандев“ и ФК „Борец“

                                            

Во последното коло на гостувањето во Струмица велешани загубија од „Академија Пандев“ со резултат 3:1. Со оглед на податокот дека во минатото коло опстанокот за  велешани беше обезбеден овој натпревар го дочекаа растеретено, за разлика од домашните фудбалери кои со победа го осигураа опстанокот во елитната конкуренција.

Фотографија од натпреварот во Струмица помеѓу ФК„Академија Пандев“ и ФК „Борец“

Нов шампион е „Шкендија“.  Во бараж ке играат екипите на „Силекс“ и „Ренова“ додека лигата ја напуштаат  екипите на „Вардар“ и на „Беласица“.

Лазар Лазаревски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.