Ждребување во ФФМ: Во првото коло ФК„Борец“ гостин на ФК„Работнички“ во Скопје

Објавено на 26 јули, 2021 во 13:56

Во ФФМ денеска се одржа жребањето за новата сезона на првата фудбалска лига. Велешки „Борец“ во првото коло гостува во Скопје каде ќе одигра натпревар со домаќинот ФК„Работнички“.

„ Борец“ пред своите гледачи на градски стадион „Зоран Паунов“ ќе се престави во второто коло кога ќе се сретне со екипата на „Тиквеш“ од Кавадарци.

Распоредот на останатите првенствени фудбалски натпревари погледнете го на фотографијата.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.