Акциска контрола за брзо возење на автопат Скопје – Велес

Објавено на 10 мај, 2021 во 11:25

Во текот на вчерашниот ден, Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе  зајакната акциска контрола на автопатот Скопје – Велес. Санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 44 возила. Од нив, 12 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. 

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.