Холанѓанец приведен на Табановце, незаконски престојувал во Македонија

Објавено на 22 октомври, 2021 во 13:00

Вчера во 21.30 часот на Граничен премин „Табановце” од полициски службеници  бил приведен T.M.(26) од Холандија, затоа што по извршена пасошка контрола било констатирано дека незаконски престојувал во државата.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.