Какво време нè очекува денес?

Објавено на 22 март, 2023 во 09:28

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, информираа утрово од УХМР.

Претпладне во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 0 до 18 степени.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.