НРБСМ: За колку денари,денеска, се продава или купува денарот

Објавено на 14 ноември, 2022 во 09:28

Според курсната листа на НБРСМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6943 денари, а на американскиот долар 59.8509 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.4756 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.