Облачно време со повремен дожд и слаб ветер

Објавено на 2 март, 2023 во 09:52

Времето денеска се очекува да биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се симне до 2, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Продолжува периодот на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат без поголеми промени. Во понеделник ќе настапи преодно стабилизирање на времето .

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.