Облачно време со повремени врнежи од дожд

Објавено на 21 март, 2023 во 09:33

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни, информираат од УХМР.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура денеска ќе биде од 3 до 7, а во текот на денот ќе се искачи до максимални 18 Целзиусови степени.

Потоа во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.