Облачно време со повремени врнежи од дожд

Објавено на 14 декември, 2022 во 09:30

Облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот, особено во западните делови, врнежите наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен и југоисточен правец.

Во утринските часови со локален дожд, во текот на денот променливо облачно со појава на магла и ниска облачност по котлините. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Од утре до сабота температурата ќе биде во пораст. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и значителна ниска облачност и пониски дневни температури. Врнежи од дожд повторно се очекуваат во сабота.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.