Почуствуван земјотрес во Македонија

Објавено на 27 мај, 2022 во 09:39

Почувствуван земјотрес во Македонија, на 30 километри од Скопје, односно на 8 километри источно од Тетово, соопшти европскиот сервис „ЕМСЦ“.

Земјотресот бил со магнитуда од 3,8 степени според Рихтер, на длабочина од 2 километри.

Според податоците, земјотресот се случил во 9 часот и 11 минути и е почувствуван низ целиот западен дел од земјава, како и во главниот град.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.