Полициски службеници казниле 469 граѓани кои не носеле маска

Објавено на 17 мај, 2021 во 12:29

Во текот на изминатото деноноќие, на територија на Република Северна Македонија, регистрирани се 469 граѓани кои не носеле маска. Додека 16 граѓани не ја почитувале забраната за движење за време на полициски час, кој трае од полноќ до 04:00 часот, соопшти Министерство за внатрешни работи.

Тие апелираат до сите граѓани да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на корона вирусот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.