Се одложува концертот на Петар Ренџов и „Тумбао салса бенд“ во Велес

Објавено на 18 август, 2021 во 15:39

Поради актуелната состојба со Ковид-19 и новите мерки концертот на Петар Ренџов и „Тумбао салса бенд“ времено се одложува.

-Општина Велес ја известува јавноста дека дека предвидениот концерт на Петар Ренџов и „Тумбао салса бенд”, кој е дел од програмата на Велешко лето 2021 и кој треба да се одржи вечерва со почеток во 20:30 часот во амфитеатарот во Младинскиот парк во Велес, времено се одложува поради актуелната состојба со Ковид-19, стои во соопштението на Општина Велес.

Здравјето е заедничка одговорност.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.