Учениците од 23 јануари се враќаат во училишните клупи

Објавено на 10 јануари, 2023 во 15:45

Второто полугодие од учебната 2022/23 година наместо на 18 јануари, годинава ќе започне на 23 јануари, понеделник, со физичко присуство за сите ученици.

Според Министерство за образование и наука распустот се продолжува поради заштеда на греење и заштита на здравјето на учениците.

Одлуката е донесена на денешната седница на Владата.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.