Земјотрес почувствуван во Македонија, епицентарот во Грција

Објавено на 15 мај, 2021 во 15:38

Земјотрес со магнитуда од 3,8 е регистриран во Грција, а почувствуван и во Македонија. Епицентарот бил на 18 км северозападно од Лариса и на 7 км југозападно од Тирнавос, во 14:57 по локално време.

Сподели: