„Евровизија 2021“: Васил Гарванлиев вечерва ќе настапува шести

Објавено на 18 мај, 2021 во 19:04

Македонскиот преставник на Евровизија, Васил Гавранлиев

Македонскиот претставник на годинашната Евровизија, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапува шести по ред, на првата полуфинална вечер.

Во конкуренција му се држави кои традиционално изминатите десет години се пласираат во финалето, така што, очекувањата се многу големи, откако синоќа веќе жирито ги даде своите гласови за нашиот изведувач, кои ќе бидат објавени доцна вечерва.

Гарванлиев во изјава за тв 24 од „Ахој” арената во Ротердам, Холандија, зборуваше за симболиката на својот настап.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.