Автомобилот на иднината: Целосно е асиметричен, има дури 1.400 коњски сили (видео)

Објавено на 5 декември, 2022 во 11:23

Новиот автомобил DS ги изненади сите љубители на брендот. Возилото е целосно асиметрично и потсетува на автомобили кои се прикажуваа како возила на иднината од анимирани филмови.

Возачката врата е малку помала, седиштето е удобно, а имате чувство дека е автомобил како оние во Формула 1.

Од друга страна, совозачкото седиште има многу простор, а интересно е што подот е од стакло, се гледа се што ќе поминете.

Инаку, автомобилот има 1.400 коњски сили.

Погледнете го видеото од неверојатниот автомобил:

@supercarblondie This is the glass floor car from the future 🤯🔥#supercarblondie #concept #futuristic #supercar #DS #conceptcar #sportscar ♬ original sound – supercarblondie
Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.