Мали, но моќно: Како црвената чанта го менува стилот

Објавено на 14 јануари, 2022 во 11:12

Модните додатоци можат да го збогатат целиот аутфит, тие се зачинот на нашиот секојдневен стил. Ако сте на страна на темната облека и сакате само некој детал, ова се одлични идеи. Има неколку модели на црвена чанта – со синџир, зашиени варијанти, но и многу едноставни, изработени од мазна, сјајна кожа.

Шиен стил на чанта доаѓа модната куќа „Шанел“. Но, постојат голем број слични креации кои се достапни.

Малите чанти се многу барани, дури и во форма на ремени. Овој стил е добар и за јакни и лесни јакни.

Сивите палта понекогаш изгледаат монотоно – затоа црвена минимална чанта е одлична идеа.

Ако сакате контрасти, постојат зелени костуми кои одлучно се поклопуваат со црвена чанта.

Комбинација на виолетова и црвена боја, тренд којшто дава посебен шмек на дневниот outfit.

Викенд комбинација- темно кафеав капут, со зеленкаст фустан и црвена чанта за да блескате!

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.