Рецепт за утринско здраво смути

Објавено на 19 мај, 2021 во 12:10

Овој пат, за вас, одбравме здраво утринско смути, кое исто така ќе ви го подобри расположението.

Потребни состојки:

сок од 4 зелени јаболка,

сок од 5 круши,

сок од еден лимон

1 сецкан киви, претходно замрзнат

1 авокадо, сецкано и уситнето

Една рака бадеми, по избор

Една рака свежо нане

Една рака магдонос

Ставете ги сите состојки во блендер и уситните ги. Служете ги во високи чаши и наздравје.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.