Маска за сува и штетена коса со маслиново масло

Објавено на 16 јануари, 2016 во 07:13

За хидратација на косата, маслиновото масло е веројатно една од најдобрите состојки. Затоа и во многу маски и шампони кои ги купувате често е дел од состојките, иако е во мала количина.

Ако сакате дополнително  да се погрижите за косата, само загрејте маслиново масло, но не дозволувајте да ви зоврие.

Топлото масло ставете го на коса, покријте го со фолија и оставете го да делува околу 45 минути, па измијте ја.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.