Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Со настапот на балетскиот соста „Анабела“ и поетскиот перформанс на поети од Клубот на писатели „Коста Солев Рацин“, утре 4 мај, напладне, започнуваат програмските содржини на одбележувањето на патрониот празник на градската библиотека „Гоце Делчев“ во Велес.

Во понеделник, на 7 мај, напладне во просториите на библиотеката ќе бидат доделени благодарници на најдобрите читатели и соработници како и на најдобриот автор претставен во општинската културна установа .

Попладнето со почеток во 18 часот, проф.д-р Васил Тоциновски и м-р Игор Крајчев, директор на градската библиотека „Гоце делчев“ ќе го промовираат списанието „Велес“.

Сите настани кои ги содржи годинешната програма за одбележување на патрониот празник на градската библиотека ќе се одржат во малата сала поточно во медиотеката./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.