Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Педесет и две годишен маж од село Дреново се удавил вчера во водите на езерото на браната Лисиче во општина Чашка.

Полицијата информира дека околу пладне додека Ѓ.Ј. и Б.И. (52), двајцата од Дреново, ловеле риба на браната Лисиче, виделе дека во езерото има тапа.

Б.И. скокнал во водите да ја извади, по што потонал и не се појавил на површина.

Веднаш биле повикани полициски екипи како и нуркачки тим од Единицата за специјални задачи кои околу 18.15 часот го пронашле телото и го извадиле од езерото./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.