Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Еден час и дваесет и пет минути Кавадарци денеска беше без електрична енергија.

Според информациите од ЕВН Македонија, прекинот во електро снабдувањето настанал поради експлозија во електро мрежата, а целото градско подрачје беше без електро напојување.

 

По отстранувањето на проблемите, во 14.25 часот снабдувањето со струја е нормализирано.

А.Д

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.