Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во 930 шахти од канализационата мрежа во Кавадарци се поставени 3650 мамци за сузбивање на штетни глодари, информираа од прес службата на општина Кавадарци.

 

Ваквата акција за дератизација е извршена по теренските согледувања од епидемиолошкото одделение при Центарот за јавно здравје Кавадарци и по пријавата на граѓани и организации дека годинава бил значително зголемен бројот на глодари.

 „ Дератизацијата беше извршена од стручни лица при Центарот за јавно здравје и екипа на ЈП Комуналец, на ревизиони шахти на канализациона мрежа и колектори на територијата на Кавадарци. При дератизацијата беа користени родентицидни мамци ББ блок мамец од групата на биоцидни производи кои се користат за сузбивање на штетни глодари од комунална хигиена, здравство и земјоделие“ информираа од прес службата на општина Кавадарци./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.