Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kavadarci kovd

27.11.2020

Во последните 24 часа во тиквешкиот регион се дијагностицирани вкупно 43 нови позитивни на корона вирус, информираа од Центарот за јавно здравје во Кавадарци.

Од новите случаи 32 лица се регистрирани во Кавадарци, 10 во Неготино и 1 лице во Демир Капија.   

Позитивните се на возраст од 17 до 79 години, информира епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

Во ковид центарот во кавадаречката болница се хоспитализирани 44 пациенти и сите се во стабилна општа состојба. Има слободни 16 болнички кревети.

Мите Јаначков

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново