Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Десет лица, мигранти од Сирија и Пакистан, биле превезувани во товарно моторно возило марка „Пежо Боксер“ со радовишки регистарски ознаки во понеделникот ноќта на 23 октомври. Околу полноќ нив ги открила полицијата во редовна сообраќајна контрола на регионалниот пат Гевгелија -Неготино. Камионот го управувал дваесет и пет годишниот А.А. од Скопје.

Полицајците од полициската станица од општа надлежност во Неготино го уапсиле и спровеле во полициската станица возачот на камионот. Потив него ќе биде поднесена кривична пријава до Основното јавно обвинителство, информираат од СВР Велес./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

 

Најново