Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против В.П.(23) од Неготино за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Тој лани, на 4 декември во Кавадарци, во филијалата на Комерцијална банка, од банкомат, со дебитната картичка, сопственост на лице од Делчево, В.П. извадил 30.000 денари./У.Ј

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново