Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Шеесет и четири годишниот Т.П од Неготино се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил марка „Даеву Тико“ информираат од СВР Велес.

Сообраќајната незгода се случила вчера  на улицата „Партизанска“ во Неготино. Автомобилот бил управуван од Е.В (43) од Неготино,  а мотоциклот од Т.П.


„Повредениот возач на мотоциклот е пренесен во ЈЗУ Општа болница Неготино каде му се констатирани тешки телесни повреди“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

   Увид на местото на настанот изврши екипа од ПС ОН Неготино./A.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.