Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Две жени од Велес, триесет и пет годишната А.Н. и триесет и две годишната Л.Б. се здобиле со телесни повреди додека се возеле во автобус со кој патувале на работното место до кавадаречката фирма „Дрекселмајер“ вчера околу 14.30 часот. Сообраќајката се случила на регионалниот пат Кавадарци - Росоман. На двете работнички им била укажана лекарска помош по што биле пуштени на домашно лекување.

Во сообраќајната несреќа учествувале двата автобуси на фирмата превезувач „Екстра бус“ од Кавадарци поточно еден од марката „Сетра“ управуван од четириесет и две годишниот С.И и вториот од марката „Мерцедес“ управуван од триесет и шест годишниот Б.Р. како и товарно моторно возило марка „Форд транзит“ со скопски регистарски таблички управувано од тиесет и две годишниот скопјанец А.А.

Според работниците кои се возеле, првиот автобус удрил во товарното возило а потоа во него удрил вториот автобус. Освен полесно повредените за среќа нема тешко повредени работници на кавадаречки „Дрекселмајер“.

Увид на местото на настанот изврши екипа од полициска станица во Кавадарци. Утврдена е причинета материјална штета на моторните возила. До незгодата е дојдено поради недржење безбедно растораније од едно до друго возило од страна на возачите, соопштија денеска од СВР Велес./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.