Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

infektivnooddelenie fin

25.06.2020
Во последните 24 часа нема новорегистрирани заболени од Ковид 19 во Велес. Во вардарски регион единствено се регистрирани три нови случаи со коронавирус во Свети Николе.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 75 оздравени пациенти а меѓу нив и еден од Велес. Исто така еден оздравен има и во Кавадарци .

-На инфективното одделение се лекуваат 14 пациенти од коронавирус, од нив 12 се потврдени случаи додека за двајца се чекаат резултати. Од денеска на кислородна поддршка не е веќе жена на 62 годишна возраст а тоа значи дека нејзината здравствена состојба е подобрена. На кислород во моментов се наоѓа само пациент на 72 години, рече портпаролката на велешка болница д-р Весна Николовска Неделкова./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново