Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policija fin

18.09.2020

Сите прекршоци се однесуваат на техничка исправност на возилата кои учествувале во градскиот сообраќај.

Тие се откриени во контролата што вчера полициските службеници ја направиле во периодот помеѓу 12.00 и 17.00 часот на подрачјето на Велес.

Полицијата изрекла и соодветни санкции на прекршителите./С.А

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново