Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

VelespanoramaodInternacionalkonsprotiva fin

26.09.2020

Двајца велешани се регистрирани за новозаразени од коронавирус во последните 24 часа додека петмина како оздравени, информира Министерството за здравство.

Освен во Велес и во Кавадарци каде се регистрирани пет новоинфицирани граѓани во вардарски плански регион има и осум новозаразени во Свети Николе и двајца во Неготино.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира пет оздравени пациенти во Велес и еден во Свети Николе./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново