Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svr veles

02.03.2021

На подрачјето на Сектор за внатрешни работи Велес, била спроведена акциска контрола на возачи кои вршат неправилно престигнување. При што биле регистрирани 14 прекшоци од кои осум во Велес, пет во Кавадарци и еден во Неготино. Акцијата била спроведена во временски период од 07:00 до 12:00 часот и овие лива ќе бидат санкционирани со соодветни пријави.

Во текот на истиот ден за не носење на маска евидентирани се вкупно 28 лица. Во Велес 15, осум во Кавадарци и пет во Неготино, против овие граѓани ќе следуваат соодветни мерки.

Стефани Манева

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново