Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

fkborec fin

По долги 18 години , попладнево од 17 часот, на градскиот стадион „Зоран Паунов“ фудбалерите на „Борец“ за прв пат како домаќини на натпревар во Првата македонска фудбалска лига ќе одиграат натпревар. Ривал им е најтрофејниот македонски клуб „Вардар“. Тоа не е дерби на второто коло на Првата македонска фудбалска лига но избраниците на тренерот Горазд Михајлов се подготвени за голема битка. Судија на натпреварот е Јосип Бартон од Скопје.

Фудбалските фанови во Велес и навивачката група „Гемиџиите“ подготвуваат спектакал. На социјалните мрежи се споделуваат покани и се бодрат што поголем број на граѓани да дојдат на натпреварот. Се очекува бодрење со „Ајде, ајде Борец“ од најмалку 4 илјади фанови.

Домаќините несомнено дека ќе ја имаат големата поддршка од дванаесеттиот играч, кој наместо на теренот ќе се наоѓа на трибините на стадионот.

Бесплатен е влезот за овој натпревар.

Фановите очекуваат публика помеѓу 4 и 5 илјади граѓани и секако спектакл за враќањето на „Борец“ во Првата македонска фудбалска лига.

Натпреварот ќе може да се проследи и преку директен телевизиски пренос на МРТВ и Арена Спорт./А.Ј

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново