Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

borec1 fin

27.05.2020

Денеска на Градскиот стадион во Велес, фудбалерите на Борец означија старт на дополнителните подготовки за продолжување на сезоната. Најпрво, како што се гледа од фотографијата, тренерот Горазд Михајлов одржа состанок со играчите, на кој им беше кажано што ги очекува во текот на претстојните три недели пред пред “рестартот“ на сезоната, кој се очекува да биде на 14 или 17 јуни.

Инаку јасно е дека Борец и во наредната сезона ќе игра во Првата лига на Македонија. Тоа значи дека велешани сега неоптоварени од битката за опстанокот, ќе може во тие четири кола да бараат и пласман во плеј – офот во Првата лига.

Извор: sportmedia.mk

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново